Praca w sezonie wakacyjnym to rzadko praca sezonowa
Wzrost zapotrzebowania na pracę w hotelarstwie czy gastronomii nie uzasadnia zawierania umów na pracę sezonową. Można jednak wybrać inny angaż wyłączony spod limitowania zatrudnienia terminowego.
Grzegorz Orłowski, radca prawny w Orłowski Patulski Walczak sp. z o.o.
Obowiązujące już niemal półtora roku limitowanie umów na czas określony zaczyna coraz bardziej wpływać na dobór form zatrudnienia, w szczególności tam, gdzie tradycyjnie korzystano z terminowych umów o pracę. Dotyczy to również tzw. wakacyjnego rynku pracy (głównie w usługach i handlu). Choć przy takim zatrudnieniu, trwającym najczęściej kilka tygodni, rzadko sięga się do umów o pracę, to oczywiście takie przypadki występują. Co za tym idzie, powstają pytania, w jakim zakresie można korzystać z nieobjętych limitami – ilościowym i czasowym – umów na czas określony, których przedmiotem jest wykonywanie prac sezonowych (art. 251...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta